קטגוריות
חשיבות עורך דין

חשיבות עורך דין

למה חשוב לפנות לעורך דין?
בשעת צרה, בעיה משפטית, קשיים מול הרשויות, עוולה חברתית או בעיות קשות בזוגיות, עורך דין הוא האדם המתאים לטפל בבעייתנו ולעזור לנו להתנהל נכון מול הצד שכנגד.
המחשבה שנוכל לפתור את הדבר בעצמנו לפי הנסיון והידע שלנו עלולה לעלות לנו ביוקר.נכון שבשעת מצוקה קיים קושי לאתר עורך דין מתאים, לא ברור לנו כמה זה יעלה לנו, אנו לא מבינים בכל נושא החוזה והעבודה מולו ולא ברור לנו אם אפשר לסמוך עליו, אך בשורה תחתונה, היוועצות בעורך דין מתאים יכולה להיות משמעותית ולהשפיע על תוצאות המקרה.
אנו נוטים לשפוט את האירוע בצורה רגשית, לא הגיונית, להכניס שיקולים זרים ואישיים ולא לראות דברים מובנים מאליהם. עורך הדין פועל בצורה טכנית קרה, בודק את העובדות לאשורן ונמנע משיקולים אישיים או רגשיים. הוא מבצע סידרה של שיקולי רווח והפסד שמטרתם הוצאת הלקוח ברווח מקסימלי או במינימום הוצאות תוך כדי עמידה ביעד המבוקש.
עורך הדין יכול לעזור להגדיר את המטרה שלנו ולתאם ציפיות עם המציאות.

עורך דין פלילי
עורך דין פלילי נחוץ באופן קריטי בכל מקרה פלילי בו הלקוח אשם או לא אשם.
לצערנו ישנם מקרים רבים בהם אזרחים תמימים נעצרים לחקירה ללא עוול בכפם. המשטרה מבצעת את תפקידה ועוצרת חשודים באירוע זה או אחר, אך בתהליך החקירה נעצרים ונחקרים אזרחים רבים אשר עברו באזור, יש להם זיקה למקום או לאחד הצדדים וכדומה. התנהלות לא נכונה עלולה להביא למצב בו אזרח תמים ישב בכלא למשך שנים רבות ללא שום סיבה מוצדקת. ידועים מקרים לא מעטים של חוסר צדק שכזה, ולכן חובה להיוועץ בעורך דין פלילי מנוסה בכל מקרה בהם אתה מעורב בארוע פלילי כלשהו.

עורך דין מסחרי
בקניית ומכירת רכוש ונכסים יש מורכבות רבה מאוד. ישנם אלו הנוטים להאמין שהמילה של הצד שמולם מספקת, יש על מי לסמוך ושהמוכר או הקונה יהיו איתם הגונים. למרות שברוב המקרים קנייה ומכירה מתבצעת ללא בעיות מיוחדות, ישנם עדיין לא מעט ארועים חריגים בהם הקונה או המוכר היו נוכלים שניסו לעקוץ את הצד השני או אפילו אנשים תמימים אשר נקלעו לקשיים במהלך התהליך ואינם יכולים לעמוד בהתחיבות החוזית.
לשם כך חובה לפנות אל עורך דין בכל מקרה בו קונים או מוכרים נכס בעל ערך כספי. אם חוסכים על טיפול מקצועי עלולים לסבול מהפסדים לאחר מכן!